Azerbaycan Nakliye Firmaları

Türkiye Azerbaycan arasında kadim kardeşliği ve her geçen gün artan ilişkiler iki ülke arasında bir lojistik ve taşımacılık talebi patlamasını sağlamıştır. Azerbaycan nakliye firmaları arasında en çok tercih edilen şirket Marsel Uluslararası evden eve nakliyat hemen akla gelen ilk markadır. 2001 Yıllından beri sektörde emin adımlarla ilerleyen Marsel önce Fransa, akabinde tüm Avrupa ve kısa sürede başta Azerbaycan olmak üzere Türkiye’den tüm dünya geniş lojistik ağıyla hizmet vermektedir.

Azerbaycan Nakliye Şirketleri

Türkiye Azerbaycan arasındaki ticaret hacmi neredeyse 4.5 milyar dolara varmaktadır ve iki ülke en kısa zaman diliminde bu rakamı 5 milyar dolar olması için somut çalışmalara başladı. Her iki ülke arasında artan ticaret hacmi Azerbaycan lojistik talebi ihtiyacını doğurdu. Sadece ekonomik değil aynı zamanda kültürel, eğitim ve buna benzer bir çok neden ötürü bireyler ve aileler Azerbaycan’a nakliyat hizmeti araştırmasına girmektedir.

Türkiye’den Azerbaycan’a yurtdışı nakliye firması olarak, Azerbaycan’a taşınmanızda sigorta güvencesinde uluslararası nakliye hizmetlerini en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Türkiye-Azerbaycan uluslararası nakliye şirketi olarak şubelerimiz ve yerel acentalarımız mevcut olup, sadece İstanbul’da değil, Türkiye genelinden Azerbaycan’a nakliye hizmeti vermekteyiz. Geniş araç filomuz, yılların vermiş olduğu bilgi ve tecrübeye dayanarak sorunsuz gümrükleme hizmeti, eşyalarınız veya ürünleriniz için birinci sınıf paketleme hizmetini fiyat tekliflerime dahil bir şekilde veriyoruz.

Azerbaycan eşya gönderme.

İstanbul Azerbaycan Nakliye

İstanbul’dan Azerbaycan’a nakliye şirketi arıyorsanız, Marsel sadece bir telefon uzağındadır. Tuzla ve Gebze antre depolarımızda hemen hemen her hafta sevkiyatlarımız bulunmaktadır. İnternet üzerinde İstanbul’da Azerbaycan’a lojistik şirketi araştırması yaktığınızda karşınıza bir çok web sayfası çıkabilir ancak burada dikkat edilecek hususların başında, uluslararası nakliyata uygun araç ve Azerbaycan’a lojistik tecrübesine sahip olunması gerekir.

Çünkü Azerbaycan ve diğer Türk Cumhuriyetlerine Avrupa ülkelerinden çok farklı bir gümrükleme şartlarına sahiptir. Her ne kadar Türk devletleri olmasına rağmen gümrükleme süreci Avrupa ülkelerine kıyaslınca daha zor ve maliyetlidir. Nakliye sürecinde herhangi bir gümrükleme sorunu yaşamamak ( Eşyalarınız veya ürünlerinizin gümrükte sorun çıkması ve benzer durumlar.) için doğru ve Azerbaycan gümrüğüne hakim bir firmayı tercih ediniz. Marsel İnternational Movers olarak yıllardır beri Türkiye’den Azerbaycan’ taşımacılık hizmetini siz değerli müşterilerimize vermekteyiz.

Azerbaycan’a Eşya Gönderme

Türkiye’den Azerbaycan’a ev eşyası göndermek günümüz gelişmiş lojistik imkanlarıyla oldukça hızlı ve düşünülenin aksine çok pahalı bir hizmet değildir. Marsel olarak sadece 15 gün içinde ev eşyalarınızı 15 gün içinde adresinize teslim ediyoruz, ayrıca uluslararası zati eşya taşımacılığı gümrük vergisinden muaftır.

Mevcut kullanmış olduğunuz eşyalarınızı, oturum değişikliği sebebiyle veya yahut iş, diplomatik, evlilik gibi nedenlerden ötürü taşınıyorsanız gümrük vergisi ödemeden bir ev içinde bulunabilecek tüm eşyalarınızı sanki bir mahalden bir mahalleye taşınıyormuşsunuz gibi gümrük vergisi alınmadan taşınma hakkınız bulunmaktadır. Ancak hatırlatmalıdır ki ülkelerarası lojistikte ne olursa olsun gümrük beyanı açılıp işlem yapılması zorunluluktur ve bu işlem için her iki ülkenin gümrük müdürlüğü gümrükleme bedeli alır.

Gümrük vergisi ödemede uluslararası eşya taşıtmak için taşıma işlemeni yaptıracağınız firmaya bazı evrakları sunmanız gerekiyor ayrıca bir takım şartları sağlamını gerekiyor. Bu konu çerçevesinde daha fazla bilgi edinmek için Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekenler adlı sayfamıza gidebilirsiniz.

Azerbaycan’a Mobilya Taşıma

Azerbaycan’a mobilya taşımak mümkündür. İstediğiniz miktarda ve değerde yeni alınmış mobilyalılarınızı Türkiye’nin istediğiniz yerinden Azerbaycan’a transferini yapabilirsiniz, sadece göndermek istediğiniz her ürünün faturası olması gerekiyor ve faturalandırma ihracat işlemini yapacak şirkete kesilmesi gerekiyor.

Azerbaycan’a mobilya gümrük vergisi ne kadar?

Azerbaycan’a 2023 yıllı itibarıyla Türkiye’den ithal edilen ev eşyaları ve mobilya için %21 gümrük vergisi uygulamaktadır.

Azerbaycan’a mobilya ihracatı hangi firma veya kuruluşlar yapabilir?

Bir şirketin ihracat işlemini yapabilmesi için vergi levhasında ihracat unvanı bulunması ve İhracatçı Birliğine üye olması gerekiyor. Not olarak şunu hatırlatmak isteriz çoğu uluslararası lojistik firması aynı zamanda ihraç yapabilmek için gerekli yasal alt yapıya sahiptir.

Azerbaycan’a mobilya nasıl gönderebilirim?

Marsel Nakliyat mobilyalarınızı sadece 10 gün içinde adresinize taşıma kapasitesine sahiptir. Tek dikkat edilmesi gerek husus mobilyaları satın alacağınız firma faturayı ihracatçı firma adına düzenlemesi gerekir.

Türkiye’den Azerbaycan’a Ev Eşyası Taşıma

Evinizi Türkiye’den Azerbaycan’a taşımak istiyorsanız süreci dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Özellikle gerekli izinlerin alınması, gümrük geçişlerinde gereksiz zaman kaybının önüne geçen bir süreçtir. Bu konuda titizlikle çalışıyoruz.

 1. Taşınmanız İstanbul, Ankara ve çevre illerindeyse bir keşif ekibi gönderiyoruz veyahut göndermek istediğiniz eşyalarınızın resimlerini isteyip fiyat teklifi hazırlıyoruz.
 2. Taşınma tarihinizde uzman ekibimiz tüm eşyalarınızı uluslararası taşıma usulüne uygun olarak ambalajlayıp etiketliyor ve akabinde taşıma aracına yükleniyor.
 3. Önceden belirlenen plan çerçevesinde eşyalar taşıma firmasının deposuna gönderilir yada Azerbaycan’a direk sevkiyat için en yakın gümrük müdürlüğüne gönderilip gümrükleme yapılır.
 4. Gümrükleme işlemi bittikten sonra araç kasası tamamen mühürlenip Azerbaycan’a doğru yola çıkar. Ortalama 10 gün içinde eşyalar Azerbaycan gümrüğüne ulaşır.

Azerbaycan mobilya taşıma.

Azerbaycan evden eve nakliyat için en doğru firmayı bulmak istiyorsanız Marsel doğru adres olduğu konusunda emin olabilirisiniz. İnternet ve sosyal medya üzerinden almış olduğumuz övgü dolu yorumlarla müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimizde göstermiş olduğumuz profesyonellikle bunu kanıtlamaktayız.

Türkiye – Azerbaycan Eşya Taşıma Fiyatları

Marsel; Azerbaycan’a nakliye ücretlerinde rakiplerine göre en uygun fiyat aralıklarında en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Aşağıdaki tabloyu inceleyerek ortalama fiyatları görebilirisiniz.

Nakliye Türü Ortalama Hacim Fiyat Aralığı
1 + 1 Eşya Taşıma Ücreti 10 M3 2500 -3500 ABD Doları
2 + 1 Eşya Taşıma Ücreti 15-25 M3 4500-5500 ABD Doları
3 + 1 Eşya Taşıma Ücreti 25-30 M3 6000 – 7500 ABD Doları
PARSİYEL 1200 ABD Doları + Özel Fiyat

 

Sektör içerisinde fiyat araştırması yaparken firma seçimlerinizi sadece size en ucuz fiyat teklifi veren firmaya göre yapmamanızı tavsiye ederiz çünkü firmalar arasında ortalama fiyat aralıkları bellidir ancak şirket görünümlü bazı web sayfalar %50 fiyat farkıyla teklif sunuyorsa dikkatli olmanız gerekmektedir. Tercihlerinizi aynı zamanda firmanın kurumsallığını dikkate alarak yapınız.

1, “Azerbaycan Nakliye Firmaları” hakkında görüş bildirdi

 1. Merhabalar, 2017 yılında işimle alakalı Bakü’den Ankara’ya taşındık. 2021 yılında iş kontratım bitti, fakat eşim eğitimi nedeniyle çocuklarımla birlikte halen Ankara’da ikamet etmektedir.
  Bu yaz Haziran-Temmuz aylarında geri dönüş planımız var. Taşınma için hazırlık maksadıyla yaklaşık maliyet öğrenmek istiyorum. Bu konuda bilgi alabilir miyim sizden? Fazla bilgi gerekirse e-mail üzerinden ulaşabilirsiniz.
  Teşekkürler.
  Elnur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir