Macaristan’a Evimi Nasıl Taşıyabilirim?

Macaristan 2004 yıllında Avrupa Birliğine katılmasıyla birlikte yabancı sermayenin doğrudan giriş yaptığı bir ülke haline geldi. Hızla gelişen ekonomik kalkınma, temelinde hizmet sektörü olan Macaristan gelişen sosyal olanaklarla beraber başta Türkiye olmak üzere bir çok Balkan ülkesinin ilgisini çekmiştir. Neredeyse 250.000 etnik Türk yaşayan Macaristan’da her yıl bir çok aile ve birey sağlık, eğitim veya ekonomik sebeplerden taşınmaktadır. Bu beraberinde Macaristan’a evimi nasıl taşıyabilirim? Sorusunu ve hizmet talebini doğurmaktadır.

Türkiye’den Macaristan’a Nasıl Taşınabilirim?

Avrupa başta olmak üzere dünyanın herhangi bir ülkesine taşınmak artık günümüzün olanaklarında oldukça ekonomik ve kolay hale geldi. Ulaşımın gelişmesi sayesinde artık dünyamız küçüldü. Çok kısa bir sürede düşünülenin aksine çok ekonomik fiyatlarda, dünyanın herhangi bir yerine istediğiniz eşyayı veya ürünü gönderebilirsiniz.

Marsel Yurtdışına Nasıl Taşınabilirim? Sorusu sorulduğu zaman akla gelen ilk ve lider taşıma şirketidir. Türkiye ve Fransa merkezli olan Marsel 2001 yıllından beri başta Macaristan olmak üzere dünyanın  her yerine lojistik hizmetini müşteri memnuniyetini öncelikli tutarak  birinci sınıf kalitede olup en uygun fiyatlarda vermektedir.

Macaristan’a taşınmak için atmanız gerek ilk adım tabi ki doğru nakliye şirketi seçmekten geçer. Çünkü yurtdışına taşınma süreci tecrübe ve kurumsallık gerektirmektedir. Seçmiş olduğunuz taşıma şirketi gerekli yasal yükümlülükleri yerine getirmesi ve sizin adınıza gerekli tüm gümrükleme prosedürleri yapma sorumluluğu vardır. Gümrükleme sürecinde herhangi bir hatta taşınma sürecinizde sizi maddi ve manevi olarak olumsuz etkileyebilir.

Macaristan Avrupa Birliğinde olmasından ötürü esnetilmiş gümrük mevzuatlarına sahiptir. Türkiye’den Macaristan’a nakliye esnasında gümrük vergisinden muaf şekilde ev eşyalarını göndermek istiyorsanız Macaristan’da oturum izniniz olması yeterlidir.

Macaristan’a Taşınmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Başka bir ülkeye taşınmanın ilk aşaması kuşkusuz oturum iznine sahip olmaktan geçer aksi taktirde hiç bir eşyanızı gümrükten geçirmeniz mümkün olmaz. Globalleş dünyamızın aksine bir başka yabancı bir ülkede oturum izni almak zorlaşmış ve çeşitli şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Oturum iznini almanın zor olduğu ülkelerden biriside elbette bir Avrupa ülkesi Macaristan gelmektedir.

Macaristan’da oturum izni almak için bir iş davetiyesi, evlilik, eğitim veya Macaristan konsolosluğuna başvurmuş olduğunuz oturum izninizin onaylanmış olması gerekiyor. Elbette alacağınız oturum izni süreli, süresiz veya başka bir takım şartlarla sınırlandırılmış olabilir.

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı resmi web sayfası https://www.mfa.gov.tr/macaristan.tr.mfa ziyaret ederek Türkiye’den Macaristan’a gümrük mevzuatı, göç ve zati eşya taşımacılığı hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Macaristan’a Zati Eşya Taşıma Nedir?

Bir ülkeden başka bir ülkeye taşınırken veya seyahat ederken rutin hayatınızda kullandığınız, ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı herhangi bir ticari amaç gütmeden sıfır gümrük vergisiyle taşımanıza zati eşya taşıma nedir.

Yeni bir ülkeye taşındığınızda örneğin Macaristan’a , mevcut kendi ev eşyalarınız için hiç bir gümrük vergisi ödemeden taşıtma hakkınız bulunmaktadır ancak Macaristan’da almış olduğunuz oturum izni 1 yıldan daha eski olmaması gerekiyor. uluslararası zati eşya taşımacılığı sayfamızı ziyaret ederek bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Macaristan’a Taşınırken Hangi Eşyalar Zatidir?

 • Evinizde kullanmış olduğunuz tüm mobilyalar, koltuklar, elektronik ve beyaz eşyalar zati olarak kabul edilir.
 • Mutfak araç gereçleri, cam ve porselen ürünler.
 • Kişisel eşyalarınız ve tekstil ürünleri. Ancak çok sayıda olup etiketi açılmamış ve ticari amaç güden tekstil ürünleri zati olarak kabul edilmez.
 • Oyuncak, spor ve müzik aletleri tarzında eşyalar yine gümrük mevzuatına göre zati olarak kabul edilir.
 • Gıda, tütün, sıvı, temizlik ve kimyasal nitelik taşıyan ürünler CMR aykırı olarak kabul edilip taşınması zati olarak yapılamamaktadır.
 • Yeni satın almış olduğunuz ve henüz paketi bile açılmamış olan mobilya, beyaz eşya ve elektronik ürünler zati olarak kabul edilmez ve ticari olarak taşınır. Buna bağlı olarak ürünlerin faturası üzerinden vergilendirme yapılır.

Macaristan'a zati eşya taşıma.

Macaristan’a ev Eşyası Taşıma

Sağlıklı bir taşıma sürecinin ilk aşaması, doğru nakliye firmasını tercih etmekle başlar. Marsel Nakliyat yılların vermiş olduğu tecrübe ve kurumsal imliği sayesinde Macaristan’a eşya taşıma firmaları arasında akla gelen ilk şirket olmanın gururunu yaşamaktadır. Eşyalarınızın paketlenmesi, paketlenmesi ve sigortasına kadar itinayla sunan Marsel, müşteri memnuniyetine vermiş olduğu önem sosyal medya üzerine almış olmuş övgü dolu yorumlarla kanıtlamaktadır.

Macaristan Eşya Taşıma Aşamaları:

Macaristan’a taşıma aşamaları genellikle karmaşık olabilir ve taşınacak eşyanın zati olup olmamasına, taşıma yöntemine ve hedef gümrükleme beyanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Lakin genel olarak, Macaristan’a taşıma aşamaları şunları içerebilir:

 1. Planlama ve Hazırlık: Avrupa ülkelerine ve başta Macaristan’a taşınmak genellikle uzun bir planlama ve hazırlık süreci gerektirir. Taşıyacağınız eşyanın m3 miktarını belirlemeniz gerekiyor ve buna göre firmalardan fiyat teklifi alıp ortalama maliyet hesaplamasını yapmalısınız.
 2. Nakliye Yöntemi Ve Firma Seçimi: Türkiye’den Macaristan’a ev eşyası nakliyesinde hem hızlı hem ekonomik olmasından ötürü karayolu tercih edilmelidir. Firma seçimiz büyük önem arz etmektedir çünkü bu süreci yönetimini tercih edeceğiniz firma yapacak. Sorunsuz bir taşınma deneyimi yaşamak istiyorsanız firma seçimlerinizi sadece size sunulan en ucuz fiyat teklifine göre yapmayın.
 3. Belgelerin Hazırlanması: Taşınacak eşyanın türüne ve hedef ülkeye bağlı olarak, çeşitli belgelerin hazırlanması gerekebilir. Macaristan Avrupa Birliğine üye bir ülke olmasından ötürü Türkiye’den gelen eşyalar için talep edile evraklar Avrupa Birliği gümrük anlaşmalarına göre düzenlenmiştir. Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekenler sayfamızı ziyaret ederek bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 4. Gümrük İşlemleri: Macaristan’a taşınacak malzemelerin gümrük işlemleri önemlidir. Bu süreçte gümrük beyannameleri doldurulmalı, vergiler ödenmeli ve gerekli izinler alınmalıdır.
 5. Taşıma ve Teslimat: Eşyaların taşınması ve Macaristan’a teslimatı, seçilen nakliye yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Taşıma süreci boyunca eşyaların güvenliği ve bütünlüğü önemlidir.
 6. Takip ve İzleme: Eşyaların taşıma süreci boyunca takip edilmesi ve izlenmesi önemlidir. Bu, olası gecikmeler veya sorunlarla ilgili erken uyarı almanıza yardımcı olabilir.
 7. Varış İşlemleri: Eşyaların Macaristan’a varış yaptığında, gerekli varış işlemleri tamamlanmalı ve eşyaların alıcısına teslim edilmelidir.

Macaristan’a taşıma süreci karmaşık olabilir ve profesyonel bir taşıma şirketi veya lojistik sağlayıcısından yardım almak genellikle tavsiye edilir. Marsel Nakliyat olarak söz konusu Macaristan’a eşya göndermek olunca müşterilerimin isteğine göre özel ekspres taşımacılık veya hacim bazında seçenekler sunuyoruz. Sigortalı ve hızlı bir taşıma deneyimi yaşamak istiyorsanız sadece bir telefon uzağınızdayız.

Macaristan’a Eşya Taşıma Fiyatları

Macaristan’a nakliye ücretleri hesaplanırken iki şekilde fiyat alabilirsiniz. İlk seçenek eşyanızın birim başı m3 olarak fiyatlandırılmasıdır kısacası eşyanızın hacmi dikkate alınarak fiyat teklifi sunulur. Ayrıca hacim miktarının az olup çok olup az olması, istenilen ek hizmetler ve hangi şehirden teslim alınıp Macaristan’da hangi şehre teslim edileceği gibi nitelikler fiyat hesaplamalarında dikkate alınır.

İkinci seçenek olarak Macaristan’a ekspres taşımacılık olarak fiyatlandırılır. Panelvan veya orta ebatlardaki araçlarla sadece sizin eşyanıza yapılan özel taşımacılıktır. Aracın boyutuna göre fiyatlandırılır ve ortalama 5 gün içinde eşyalarınız kapınıza kadar ulaşır.

Göndermek istediğiniz eşyalar yeni alınmış veya ticari kapsama girmekteyse ek gümrük vergisi çıkar. Gümrük vergisi satın almış olduğunuz eşyaların faturası üzerinden Macaristan gümrüğü tarafından önceden belirlenmiş yüzdeliğe göre vergi olarak ücretlendirilir. Gümrük vergileri size sunulan fiyat teklifinin içinde değildir.

Macaristan’da ev taşıma kurulum gibi ek hizmetler fiyat teklifine dahil değildir ve Macaristan’da kaçıncı katta çıkacağı ve eşyanın kaç m3 olduğuna bağlı olarak ek olarak nakliye firması tarafından ücretlendirilir.

 

Macaristan'a ekspres taşımacılık.

Macaristan Nakliyat Fiyatları Macaristan Taşıma Ücretleri
Macaristan Koli Taşıma Fiyatı 130 – 180 €
Macaristan Ekspres Panelvan Fiyatı 3.600 – 4.500 €
1+1 10 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 1.800 – 2000 €
2+1 25 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 4.000 – 4.250 €
3+1 35 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 5.250 – 5.600 €
4+1 45 m³ Eşya Taşıma Fiyatı Bizimle İletişim Kurun
Macaristan’a nakliye ücretleri tablosu (Tahmini ortalama ücretledir. Net fiyat bilgisi için fiyat teklifi alınız.) 

 

Macaristan’a Mobilya Gönderme

Türkiye’den mobilyalar Macaristan’a göre hem daha uygun hem daha kaliteli. Bundan ötürü Türkiye’den mobilya satın alıp Marsel nakliyat aracılığıyla ekonomik ücretlerle taşıma yapmanız mümkündür. Türkiye’den mobilya satın alıp Macaristan Marsel sayesinde çok kolay.

Macaristan’a Mobilya Nasıl Gönderebilirim?

Türkiye’den diğer Avrupa ülkelerine zati dışında herhangi bir ürün veya yeni ev eşyası gönderirken gümrük vergisini ödemeniz yeterlidir. Bu işlemi en hızlı yapmanın yolu; gönderimini yapacak kişinin ihraçtı bir firma olması yeterlidir. Ürünü satın aldığınızda faturayı kendi adınıza değil gümrük işlemlerini yapacak ihracatçı firmaya kesmeniz gerekir. Bununla ilgili daha fazla bilgi almak için Yurtdışına Mobilya Gönderme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’den Macaristan’a Mobilya Nakliye Ücretleri Ne Kadar?

Macaristan’a mobilya taşıma eşyanın m3 miktarına göre hesaplanır, süreç sonrasında Macaristan gümrüğünde eşyaların faturası üzerinden gümrük vergisi kesilir. Sıfır eşyalarda gümrük vergisine tabidir ve bu taşıma işlemi ihracat olarak yapılır.

 • İstanbul Budapeşte 170 Euro
 • Anakara Eger 190 Euro
 • İzmir Budapeşte 180 Euro

Yukarıda Türkiye’den Macaristan’daki bası şehirlere m3 birim başı fiyatlar belirtilmiştir. M3 birim başı fiyat hesaplanırken 5m3 altında olana eşyalar m3 birim başı olarak fiyatlandırılmaz ve sabit bir fiyattan taşıma hizmeti sunulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir