İrlanda Eşya Taşıma Fiyatları

Türkiye’den İrlanda taşınmayı düşünüyorsanız şüphesiz en çok merak ettiğiniz sorulardan birisi İrlanda eşya taşıma fiyatları ne kadar? Bu soruyu kısaca cevaplamak gerekirse Türkiye’den İrlanda nakliye fiyatları minimum 15 m3 olmak şartıyla 4000 EURO başlamaktadır.

Son zamanlardan Türkiye’den dünyanın refah seviyesi yüksek olan bir çok ülkelere taşınma söz konusu olmaktadır. Ve yapılan araştırmalarda çok şaşırtıcı bilgi ortaya çıkmış. Bu ülkelerden 2023 yıllı itibarıyla ciddi bir Türk nüfusunun İrlanda’ya göç edildiği ortaya çıkarmış.

2019 Yapılan nüfus araştırmasında resmi rakamlarla, İrlanda’da 4500 Türk vatandaşı  yaşadığı belgelenmiştir lakin 2023 yıllı itibarıyla bu rakam katlanarak resmi olmayan sonuçlarla 11000 üzerinde olduğu düşünülmektedir.

İrlanda’ya Evimi Nasıl Taşıyabilirim?

İrlanda’da bir oturum veya akabinde bir çalışma izniniz varsa sıfır gümrük ücreti ödeyerek evinizdeki mevcut ev eşyalarınızı İrlanda’ya taşıttırabilirsiniz. Bu süreçte çoğu kişinin endişesi yasal süreçler ve gümrük işlemleridir. Tabi ki doğru uluslararası eşya taşıma şirketi ile çalışırsanız bu gibi sorunlarınız kesinlikle olmaz.

Marsel Nakliyat olarak tüm gümrükleme işlemlerini sizin gümrük müşavirliğimize vereceğiniz vekaletname aracılığıyla gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede size Türkiye’den İrlanda’ya taşınırken biz Marsel olarak sizin adınıza tüm gümrük sürecini sağlıklı bir biçimde sürdürmekteyiz.

İrlanda mobilya gönderme.

Türkiye İrlanda Ev Taşıma Nasıl Yapılıyor?

  1. Aşama: İlk etapta yapılması gerek şey kesinlikle maliyet hesaplanması yapılmasıdır. Çünkü göndereceğiniz eşyanın hacmi hesaplanarak fiyatlandırılır. Bu nedenle hangi eşyalarınızı götürmek istiyorsanız listesini çıkarmanız gerekmektedir. Yurdışı Eşya Taşıma Fiyatları 2023 sayfamızı ziyaret ederek fiyat hesaplaması nasıl yapıldığı öğrenebilirsiniz.
  2. Aşama: İrlanda taşınma şartlarını araştırmanız gerekmektedir. Her ülke yada birlik talep edeceği şartlar birbirinden farklılık göstermektedir. Örneğin Birleşik Krallık Avrupa Birliğinden ayrıldıktan sonra zati eşya taşıma için şartlarını değiştirip mevcut gümrük yürürlüğünde talep etmiş olduğu evraklar değişti. Yurtdışına taşınmak için gereken evraklar nelerdir? Sayfamızda bu konuda ayrıntılı içerik mevcuttur.
  3. Aşama: Stresiz ve sağlıklı bir nakliye sürecin kesinlikle en önemli aşaması doğru bir nakliye şirketi seçmekten geçer. Çünkü doğru şirket size sorunsuz bir gümrükleme deneyimi ve pratik bir taşıma süreci yaşatacak. Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey; şirke tercihi size sunulan fiyat tekliflerine göre değil size sunulacak hizmetin garantisi ve şirket hakkında yapılan olumlu yada olumsuz yorumları incelemek.
  4. Aşama: Taşınma günü anlaşmış olduğunuz nakliye şirketi evinize gelerek taşıtmak istediğiniz tüm eşyaları usulüne göre söker ve hepsi dayanaklı malzemelerle ambalajlar. Yurtdışına eşya gönderilmeden önce gerekli hazırlıkların yapılması için taşıma şirketi kendi deposuna getirerek beli bir süre muhafaza eder.
  5. Aşama: Eşyalarınız depoda son kontroller yapılır ve her parça tek tek etiketlenerek kaydedilir. Sonra İrlanda’ya transferi gerçekleştirecek araca eşyalar yüklenir ve akabinde gümrük için en yakın bölgedeki gümrük müdürlüğüne giden araç gümrükleme işlemi yapılır.

Not: Türkiye’den İrlanda Eşya Taşıma Süresi Minimum 15 Gündür.

Türkiye’den İrlanda’ya Mobilya Taşıma

İrlanda’da mobilya fiyatları Türkiye kıyasla daha pahalı olup ürünün kalitesi bakımında Türkiye’de üretilen mobilyanın altındadır. Söz konusu İrlanda’da mobilya satın almaktan Türkiye’den mobilya satın almak kıyasla, nakliye ücreti de göz önüne alındığında daha ekonomik olduğunu hesaplayabilirsiniz.

İrlanda’da mevcut oturum izniniz bir yıldan eski değilse göndereceğiniz mobilyalar için sizden fatura talep edilmez ve herhangi bir gümrük vergisi ödemeden mobilyalarınızı Türkiye’den temin edebilirisiniz.

Mevut oturum izniniz bir yıldan daha eskiyse bu durumda almış olduğunuz mobilyalar için gümrük vergisi ödemeniz gerekecektir. Bu süreçte taşıma yapacak nakliye şirketi aynı zamanda ihracatçı ticari unvanına sahip olması gerekiyor. Mobilyalıları satın olmuş olduğunuz mobilya şirketi her ürün için gerçek değerinin altında fatura keserek ödeyeceğiniz verginin rakamını düşürebilir.

Örneğin gerçek değeri 60.000 TL olan mobilyalar satın aldınız, size ürünleri satan mobilya şirketi keseceği faturayı 2/1 oranında (30.0000 TL) faturalandırabilir çünkü İrlanda gümrüğünde fatura değerinin %19 kadar bir gümrük vergisi ödeyeceksiniz. 30.000 TL X 0,19 = 5700 TL gümrük vergisi ödemeniz anlamına gelir.

Yurtdışına mobilya gönderme ihracatın gerçekleşebilmesi için mobilya şirketi faturayı nakliye ve ihracatçı unvana sahip firma adına düzenlenmesi gerekmektedir.

İrlanda Nakliye Firmaları

İrlanda kuzeybatı Avrupa’da bulunan küçük ama refah seviyesi oldukça yüksek bir ada ülkesidir. Özellik son yıllarda başta Dublin olmak üzere İrlanda’nın şehirlerinde bir hayat sürmek ve oraya taşınmak bir trend haline geldi. Türkiye’den İrlanda göç talepleri beraberinden Türkiye’den İrlanda nakliye firması ihtiyacı duyurdu.

Türkiye’den İrlanda Nakliye Firmaları Bulurken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • İrlanda konum olarak uzak olduğu için genelde Türkiye’den İrlanda taşıma yapacak firmalar TIR şirketleri değildir. Bu sebepten ötürü firma araştırması yaparken parsiyel taşımacılık veya özel Express  nakliyesi arayın.
  • Anlaşma yapacağınız firmanın size süre garantisi verip veremeyeceğine dikkat edin çünkü İrlanda nakliye konusunda hizmet alan çoğu kişi eşyalarının zamanında ulamadığı konusunda şikayetçidir.
  • İrlanda göndermek istediğiniz eşyanın niteliğine göre şirket seçimi yapın örneğin İrlanda ev eşyası göndermek istiyorsanız, seçeceğiniz firmanın C3 Yetki Belgesine sahip olması gerekiyor. Marsel Nakliyat İrlanda evden eve nakliyat konusunda lider nakliye firması olduğunu belirmek isteriz.
  • Söz konusu uluslararası eşya taşımacılığı olunca ve özellikle İrlanda gibi dünyanın çok uç bir ülkesine taşınıyorsanız kesinlikle dikkat edilmesi gerekilen şey taşıma hizmeti alacağınız firmanın kayıp ve hasarlara karşı sigorta güvencesi verip vermediğidir.

İrlanda ev taşıma ücretleri.

Türkiye’den İrlanda Nakliye Ücretleri

Türkiye İrlanda eşya taşıma ücretleri taşınacak ürününü türüne ve metreküpüne bağlı olarak farklılık göstermektedir. İrlanda ev taşıma ücretleri, ada ve Avrupa’nın en uç ülkesi olduğundan ötürü eşyanızın sığacağı aracın edatına göre hesaplanır.
Örneğin 1+1 ev eşyanız varsa panelvan diye adlandırdığımız yaklaşık 16 m3 hacime sahip nakliye aracı sizin için tahsis edilir ve o araç sadece size özel olup maksimum 16 m3 kadar eşyanızı sabit bir fiyattan gönderebilirsiniz. Elbette bu araçlarda tonaj sorunu olduğu için ağırlık sınırı dikkat edilir, ağrılık sınırı durumu için önceden nakliye şirketi sizi bilgilendirir.
Fiyat hesaplaması yapılırken sadece eşya miktarına değil ayrıca eşyanın sigorta değeri, hangi şehirden teslim alınacağı, teslim süresi ve müşteri tarafından istenilen ek bir hizmet talep olup olmaması göz önüne alınır.
İrlanda Nakliyat Fiyatları İrlanda Taşıma Ücretleri
İrlanda Koli Taşıma Fiyatı 200 – 230 €
İrlanda Express Panelvan Fiyatı 4.000 – 4.200 €
1+1 10 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 3500 – 3900 €
2+1 25 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 4.700 – 4.900 €
3+1 35 m³ Eşya Taşıma Fiyatı 5.500 – 6.000 €
4+1 45 m³ Eşya Taşıma Fiyatı Bizimle İletişim Kurun
İrlanda nakliye ücretleri tablosu (Tahmini ortalama ücretledir. Net fiyat bilgisi için fiyat teklifi alınız.) 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir