Yurtdışına Mobilya Gönderme

Türkiye’den yurtdışına taşınan bir çok kişi, Türkiye’deki mobilyaların fiyat ve kalite olarak başta Avrupa ülkelerinde satılan mobilyalılardan daha iyi olduğu bilmektedir hatta son yıllardan Türkiye’den Almanya, Fransa ve Belçika gibi bir çok Avrupa ülkesinde yabancı alıcılardan mobilyalar için talep var. Bize sık sorulan sorulardan birisi olan yurtdışına mobilya gönderme konusunda gerek yasal sürecin nasıl işlediği, nakliye işlemlerinin nasıl yapıldığının, vergilendirme maliyetleri veya vergiden nasıl muaf olunur gibi sorularını tecrübemiz doğrultusunda dile getireceğiz.

Yurtdışına mobilya göndermek

Yurtdışına Mobilya Nasıl Gönderebilirim?

Bu süreç göndermek istediğiniz ülkeye, taşımayı düşündüğünüz mobilyanın miktarına, hangi ülkeye ulaştırılması gerektiği gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterilmektedir. Örneğin Kanada veya Amerika gibi deniz aşırı bir ülkeye mobilya göndermek istediğiniz zaman gümrük mevzuatları farklı olmakla beraber eşyanızın metreküp hacmi ne olursa olsun bir konteyner tamamen kiralamanız gerekmektedir çünkü bir konteyner bir tüzel kişi adına sadece kiralanabiliyor ve bu durum taşıma maliyetinin bazen göndermek istediğiniz eşyanın değerini aşabilir. Yurtdışına Konteyner Gönderme içeriğimizi ziyaret ederek yasal süreç ve deniz aşırı eşya taşıma konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Almanya , Belçika veya Fransa gibi gerek yol güzergâhlarının uygun olması gerek ticaret hacmi yüksek olması ve Türk göçmen nüfusun fazla olması bu ülkelere Türkiye merkezli lojistik ağının yoğun olmasını sağlamaktadır, bu sebepten ötürü hem çok kısa bir sürede eşyanızın miktarı fark etmeksizin çok uygun fiyatlara ev eşyalarınızı ve mobilyalılarınızı gönderebilirsiniz.

Ancak İskandinavya ülkeleri gibi küçük ve çok uzak yerlere kara yolu üzerinden eşya göndermek istediğiniz zaman eşyanızın miktarı az olduğunda gönderim sağlanamıyor çünkü Almanya ve Hollanda kadar gelen eşyanızın yolun devamı için genellikle sizin için özel devam etmesi gerekecek ve bu yüzden çok yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz bu yüzden çok uzak ülkelere kara ve deniz yol olsun fark etmeksizin, ayrıntılı fiyat analizi yapılmalıdır.

Uluslararası mobilya taşımacılığı.

Uluslararası Mobilya Taşıma

Uluslararası ev eşyası gönderirken iki farklı durum göz önüne alınır; ilk olarak taşındığınızdan ötürü eğer ülkeler arası eşya gönderiyorsanız bu durumda göndereceğiniz eşyalar için herhangi bir gümrük vergisi ödemeden mevcut eşyalarınızı taşıttırabilirsiniz ancak oturum almanızın üstünde 1 yıl gibi bir süre geçmişse bu durumda %18 ile %21 kadar çıkan gümrük vergileri ödemeniz gerekecektir.

Herhangi bir gümrük vergisi ödemen zati olarak ülkeler arası eşya taşımak istiyorsanız öncelikle anlaşacağınız firmaya sizin adınıza tüm gümrük işlemlerini yürütebilmesi için vekalet vermeniz gerekiyor ancak vekalet veya evrak konusunda problem yaşıyorsanız bu durum gümrük vergisinden muaf olamazsınız.

Marsel Nakliyat olarak 20 yıllık tecrübemizle gerek yeni almış olduğunuz mobilyalar olsun gerek mevcut eşyalarınızın olsun tüm gümrük işlemleri ve yasal mevzuatlarını kurumsal kimliğimizin sağladığı avantajlarla sizin adınıza süreci yürütmekteyiz. Türkiye’de bir mahalleden başka bir mahalle taşınır gibi istediğin ülkeye çok kısa bir süre içerisinde eşyalarınızı kolay ve hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.

Yurtdışına Mobilya Gönderme Fiyatları

Bu sektörde hizmet almayı düşünen bir çok müşteri ilk etapta böyle bir hizmet almanın pahalı olduğunu düşünebilirler ama düşünülenin aksine uluslararası mobilya gönderme fiyatları o kadar pahalı değil. Aynı eşyaları ve kalite konusunda daha yoksun olmasına rağmen bir çok Avrupa ülkesinde Türkiye’deki mobilya fiyatlarına göre bir kaç kat daha pahalıdır.

Yurtdışına eşya taşıma fiyatları hesaplanırken eşyanın metreküp değeri göz önüne alınır ve birim başı fiyatlandırma yapılır ama lojistik ağı daha kısıtlı olan veya küçük ülkelere örneğin Balkan ülkelerine eşya gönderilirken fiyatlandırma konusunda hacim ikinci planda tutulur çünkü genellikle bu ülkelere talebin az olduğundan dolayı oraya gidecek taşıma aracı sizin için özel olarak gideceğinden ve bu durumda eşyanızın miktarına bağlı olarak seçilen araç üzerinde ücret ödemeniz gerekecektir.

Almanya, Fransa veya Belçika gibi Türk göçmen nüfusunun yoğun olarak yaşadığı Avrupa ülkelerinde mobilya taşıma fiyatları hesaplanırken metreküp (m3) yani eşyanın hacmi göz önüne alınır ve göndereceğiniz eşyanın miktarının artmasına bağlı olarak metreküp birim başı fiyatta indirim yapılır.

Avrupa mobilya taşımacılığı.

Almanya Mobilya Nasıl Gönderilir?

Türkiye’den Almanya mobilya göndermek diğer ülkelere eşya göndermekten çok daha kolaydır çünkü 2 milyona yakın Türk göçmenin yaşadığı ve Türkiye ile Almanya’nın arasındaki ticaretin hacminin yüksek olmasında ötürü her iki ülke arasında yoğun bir lojistik trafiğinin olmasına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca gerek Almanya’da mevcut yaşayan gurbetçiler gerek Almanya ilk kez taşınacak ve orda yaşamayı karar veren bir çok birey Türkiye’den yeni mobilya veya mevcut eşyalarını taşımak için yoğun bir talepte bulunmaktadırlar.

Marsel Uluslararası Evden Eve Nakliyat olarak bizde bu talepleri karşılamaktayız, her hafta düzenli olarak Almanya güzergâhına araçlarımız seferler düzenlemektedir bu yüzden sektör içerisinde en hızlı teslimat yapan sayılı şirketler arasındayız. Müşteri isteğine göre gerekirse eşyalarınızı 3 kadar depomuzda ücretsiz muhafaza edebiliyoruz yahut aynı şekilde isteğiniz doğrultusunda sadece 10 gün içinde teslim garantisi veriyoruz.

Almanya Mobilya Gönderme Süreci:  

  • İlk aşamada eşyanız teslim almaya gelen ekibimiz tarafından, sökülebilen eşyalar parçalara ayrılıp hepsi titizlikle paketlenir.
  • Paketlenen eşyalar tek tek niteliğine göre etiketlenip listelenir.
  • Sökülme, paketleme ve etiketleme işlemleri tamamlandıktan sonra eşyalarınız en yakın depomuza taşınır.
  • Depomuza ulaşan eşyalar gideceği ülkeye göre bir sevkiyat planlaması yapılır ve önceden teslim almak istediğiniz tarih aralığına göre TIR yüklenir.
  • Yola çıkarılan eşyalar gümrük işlemleri ve tarama için gümrükleme bölgesine gönderilir, gümrükleme süreci yoğunluk ve öze durumlara göre 1 gün ile 7 gün sürebilir.
  • Gümrükleme ve gerekli yasal süreç tamamlandıktan sonra Almanya ortalama 3 gün içinde belirtmiş olduğunuz adrese eşyalarınız ulaşmaktadır.

Almanya mobilya göndermek istiyorum.

Almanya Mobilya Göndermek İstiyorum

Bizimle iletişim kurduğunuz anda sizin için bu süreci hemen başlatıyoruz. Eğer Almaya ilk kez taşınıyorsanız sizden talep etiğimiz bir takım evrakları temin etmeniz yeterlidir sonraki tüm süreci gümrükleme, yasal mevzuatlar ve akabinde bir nakliye firmasından beklentilerinizin de üstünde hizmet sunarak en ekonomik ve memnuniyet garantili hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Hamburg, Stuttgart ve Almanya’nın bir çok bölgesinde dağıtım merkezlerimiz bulunmaktadır bu yüzden hızlı bir şekilde Türkiye’de olduğu gibi eşyalarınızı istediğiniz zaman teslim alabiliyoruz. Ayrıca Almanya’daki kendi elaman kadromuz sayesinde eşyalarınızı eve taşıma kurulum yapabiliyoruz kısacası evinizin eski düzeni nasılsa yeni evinizde aynı şekilde sağlayabiliyoruz.

Mobilyalarınızı Almanya gönderme aşmasında taşıdığınıza dair evrak temin etme konusunda problemleriniz varsa bu durumda; mobilyalıları aldığınız mağazadan ürünlerinizin faturasını vermek durumundasınız çünkü taşındığınıza dair gümrük kapısına beyan edilmediği zaman göndermek istediğiniz eşyalar ticari kapsama alınır ve fatura değerinin %18 kadar Alman gümrüğünde vergi maliyeti yükümlülüğü çıkar.

Türkiye’den Almanya’ya Mobilya Nakliyat Fiyatları

Genel olarak sektör içerisinde işini hakkıyla yapan şirketlerin sunmuş olduğu fiyatlar benzerdir ama piyasada maalesef korsan yapıda şirketler var özellikle İnternet dünyasında bunun ağırlığı daha fazladır bu yüzden fiyat araştırması sırasında firma tercihi yapacağınız zaman sadece şirketin size sunacağı en ucuza fiyata göre değil ayrıca size sunmuş olduğu referansların güvenirliği ve hizmet kalitesini de dikkate almalısınız.

Eğer bir mobilya üreticisiyseniz ve düzenli olarak yurtdışına ve başta Avrupa ülkelerine düzenli olarak taşımacılık hizmeti almaya ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda metreküp üzeri fiyatlandırma yapmayıp en ucuz fiyat aralıklarında size TIR veya eşyanızın miktarına bağlı olarak mobilya takım başı fiyatlandırma yapıyoruz.

Marsel olarak yıllardan beri Almanya mobilya nakliye hizmetini sigorta güvencesiyle sunuyoruz. En uygun fiyat aralıklarında birinci sınıf hizmet vadediyoruz. Piyasa mevcudiyetinde Almanya evden eve nakliyat fiyatlandırmamız göndereceğiniz eşyanın metreküpü baz alınır ancak fiyat hesaplanırken eşyanın Türkiye’de hangi şehirde teslim alınacağı, Almanya’nın hangi kentine teslim edileceği ve gönderilmek istenen eşyanın metreküp miktarına bağlı olarak fiyatlandırmada dikkate alınan bir çok faktör var, bu konu hakkında müşteri hizmetlerimizle iletişime geçip daha fazla bilgi alabilirsiniz.

4 hakkında “Yurtdışına Mobilya Gönderme” görüş

  1. Bende Marsel nakliyatla anlaşarak yeni satın almış olduğum mobilyalıları Fransa gönderdim ve oldukça memnun kaldım, bundan sonra çevremde uluslararası taşıma ihtiyacı olan herkese Marsel önereceğim.

    1. Marsel nakliyat şirketi ile mobilyalarınızı eşyalarınızı güvenli bir şekilde yurt dışına gönderim sağlayabilirsiniz tavsiye ederim teşekkürler.

  2. Yurt dışına güzel ve en iyi şekilde Mobilya göndermenizde çok yardımcı oluyor taşıma nakliye konusunda hizmet kalitesi mükemmel şahsen çok memnun kaldık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir