Uluslararası Araç Taşıma

Yurt dışından araba getirmek veya herhangi bir ülkeye araba göndermek oldukça zahmetli ve zaman alıcı bir işlemdir, söz konusu bu işlemleri kendiniz yapmaya kalktığınız zaman aynı şekilde bir sürü stres ve evrakla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz; işte bu durumda Marsel yılların vermiş olduğu birikim ve kurumsal alt yapısıyla sizin hizmetinizdedir. Sadece Türkiye’den başka bir ülkeye değil, başka ülkelerden Türkiye ve yine farklı ülkelere uluslar arası oto taşıma hizmeti sunmaktayız.

Uluslararası araç taşıma.

Şirketimiz oto taşıma işlemlerini konteyner ile deniz aşırı ülkelere ve maliyeti yüksek olmasına rağmen hava yolu ile de istediğiniz ülkeye transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir. Konteyner ile oto taşıma işlemleri gerçekten tecrübe ve özen gerektiren bir çalışma ister çünkü görüldüğü üzere deniz yolu konteyner ile yapılan çalışmalarda dikkatsiz şekilde konulan araçlarda zarar meydana geldiği bilinmektedir bu yüzden aracın sabitleme işlemleri her ayrıntısına dikkat edilerek yapılmalı.

Aracın akü kutup başları sökülmeli, herhangi aktif bir elektrik akıma varsa devre dışı bırakılmalı ve aracın deposunda sadece 1/6 oranın yakıt bırakılmalıdır. İkinci aşamasında ise aracın lastikleri takozlar ile tutturulmalı ve profesyonel bir şekilde tekerlek kemerleri gibi ekipmanlar ile sabitlenmelidir.

Marsel bu gibi tüm önlemleri almakta ve her ayrıntıya dikkat etmektedir. Her türlü araç, yat ve motosiklet olsun profesyonele ekibimiz ve özel araçlarımızla belirtmiş olduğunuz adrese gelerek aracınızı teslim alıyoruz, gerekli evraklar sağladıktan ve gümrük işlemlerinden sonra aracınızı belirtmiş olduğunuz ülkeye sevkiyatını gerçekleştiriyoruz.

Uluslararası Araç Taşıma Hizmeti Nedir?

Uluslararası araç taşıma; gerek kurumsallar olsun gerek bireysel anlamda olsun her kesin ihtiyaç duyabileceği bir hizmettir. Çünkü bir çok sebepten ötürü otomobilinizi Türkiye’den başka bir ülkeye veya Türkiye’den başka ülkeye tatil, kullanım süresi, ve satın alma gibi nedenlerden transfer etmeniz gerekebilir. İşte Marsel olarak kişiye özel yahut çoklu taşıma seçenekleri ile aracınızı dünyanın neresinde olursa olsun gönderim hizmetini en hızlı ve sigortalı bir şekilde sağlıyoruz.

Otomobiller farklı ülkelerden farklı ülkelere transfer edileceği için her iki ülkenin buna yönelik yasalarını ve yönetmeliklerinin iyi bilinmesi gerekmektedir. Otomobiller için özel nakliye araçlarına ve römorkla taşımacılık süreci gerçekleştirilmektedir. Araçların taşınması için araç sahipleri trafik idaresi ile plaka indirme işlemlerini yapmalıdır. Firmamız yapılması gerekenler ve uygulanacak prosedürler konusunda sizleri bilgilendirmektedir. Daha sonra araçlar gümrük işlemleri için nakliye araçlarıyla gümrüğe sevk edilir.

Bilgi ve tecrübe gerektiren bu süreçte deneyimli bir nakliye firması ile çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır. Otomobiliniz hem güvenli bir şekilde başka bir ülkeye taşıyabilir hem de zarar görmeden taşıyabilirsiniz, olası  tüm zararla karşı firmamız aracınızı nakliye sigortası güvencesi altına almaktadır.

Araçların uluslararası nakliyesi deniz veya hava yolu ile yapılabilmektedir. Ancak, hava yoluyla nakliye size biraz pahalıya mal olabilir. Bu maliyeti karşılayabilirseniz, hava yoluyla da gönderebilirsiniz. Aracınızı yurt dışına götürmek istiyorsanız bunu bilgili ve deneyimli bir şirketle yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü aracınız denizyolu taşımacılığında konteyner ile taşınmaktadır.

Uluslararası Araç Nakliyesi Fiyatları

Uluslararası araç taşıma fiyatları alınacak ve teslim edilecek ülkeye göre farklılık göstermektedir. Örneğin Almanya’dan Türkiye bir araba getirtmek istiyorsanız, getirtmek istediğiniz şehre göre bile size sunulan fiyat teklifleri farklılık gösterecektir. Bununla beraber römork dışında sadece şoför gönderme seçeneğimiz mevcuttur.

Eğer dilerseniz daha uygun fiyat aralıklarında uzaman şoförümüz aracınızı sürerekten istemiz olduğunuz adrese kadar getirebilir, bunun içinde yakın masrafları dahil olmak üzere zorunlu trafik sigortası veya gideceği ülkede yabancı plaka sahip araçlar için zorunlu olun yeşil sigorta maliyetleri dahil değildir. Tüm taşıma seçeneklerimiz Marsel güvencesinde olup sigortalı bir şekilde sunulmaktadır.

Uluslararası Oto Taşıma Römork Fiyatı Şoför Fiyatı
İstanbul  Almanya Araç Taşıma Fiyatı 2.700 € 2.000 €
Ankara Hollanda Araç Taşıma Fiyatı 2.900 € 2.300 €
İzmir Belçika Araç Taşıma Fiyatı 3.200 € 2.550 €
Paris İstanbul Araç Taşıma Fiyatı 3.100 € Özel Fiyat Alınız.

Uluslararası Oto Taşıma Süreci

Firmamız her tür niteliğe sahip aracınızı gerek ithal gerek ihraç etme kapasitesine sahiptir, taşınma esnasında gereken tüm önlemleri alıp sigortalı bir şekilde taşınmasını gerçekleştirmekteyiz. Aracın ihraç veya ithalatının yapılabilmesi için gereken tüm yasal prosedürünü sizin adınıza biz yürütmekteyiz.

Yurt dışından Türkiye aracınızı mı getirmek istiyorsunuz ?

Yurt dışından araç ithal etmek mümkün, yapmanız gereken sadece bize ulaşmak, bunu yanında sizden talep etmiş olduğumuz bazı belgeler var bunlar; araç sahibinin pasaport fotokopisi, sahiplik belgesi (orijinal olması zorunludur) ve aracın satış faturası.

Ayrıca ek olarak bazı şartlar var, aracın bulunduğu ülkede hiç bir vergi borcu bulunmaması gerekiyor, her hangi bir banka ile borçlandırılmış veya ipoteği bulunuyorsa o aracın ihraç veya ithalatı gerçekleştirilemez. Aracın ithalat ve ihracatını engelleyen bir diğer önemli husus ise araç için hiç bir şekilde kendisi veya bir başkası adına plaka çıkarılmamış olması gerekiyor aksi taktirde aracın sevk işlemleri gerçekleştirilemez.

Aracın satın alındığına ve ithalatın onaylanması için; aracın resmi faturası Türkiye Ulaştırma Bakanlığı tarafından onaylanması gerekiyor. Son olarak ise tüm yasal işlemler onaylandıktan sonra aracın ülkeye girişi için devlete KDV ve ÖTV vergisi ödenir, bu vergiler aracın türüne, motor hacmine ve piyasa değerine göre farklılık göstermektedir. Eğer ülkeye misafir amaçlı geliyor ve aracınızı geçici bir süreliğine getirmek istiyorsanız bu tip yasal gereklilikler bulunmamaktadır sadece bir takım beli başlı evraklar yeterli olacaktır bunun yanında yabancı plakalı araçlar için zorunlu olan Yeşil Sigorta yapılması gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Uluslararası Araç Nakliyesi Fiyatları Ne Kadar?

Ortalama ücretler aracın ağırlığı, sigorta değeri ve gönderileceği ülkeye göre farklılık göstermekle beraber ortalama 2800 Euro ile 4500 Euro kadar ücretlendirilmektedir.

Yurtdışından Araç Nasıl Getirebilirim?

Yurtdışından araç getirmenin bir çok çeşitli yolu vardır: Aracınızı misafir, ticari veya ithal ederek getirebilirsiniz. Aracınızı getirme yönetmenize bağlı olarak gümrük tarafından sizden talep edilen şatlar farklılık gösterecektir.

Yurtdışından 2’inci El Araç Getirilebilir mi?

Yurtdışından 2’inci el araç getirebilmek için öncelikle aracın faturalı bir şekilde satı alınıp Türkiye’de motor hacmine göre önceden biçilmiş ÖTV ve benzeri vergilerin ödenmesi gerektirmektedir. Akabinde almış olduğunuz aracın vekaletnamesini oto taşıma firmasına verirseniz yetkili firma sizin adınıza aracı Türkiye nakliyesini gerçekleştirir.

22 hakkında “Uluslararası Araç Taşıma” görüş

 1. Ben lonndradan turkiyeye istanbula araba gondermek istiyorum fiyati ne olur du acaba ogrenebilirmiyim

 2. Merhaba
  Norveç’ten harabemi Türkiye getirecektim . Bu konuda yardemci olabilirimsiniz ? Wathsapp nomram 00**46380***

 3. İstanbuldan makedonya üsküpe araba göndermek istiyorum sadece 5 aylık gidicek misafir olarak ne kadar tutar acaba +389 ** *** 697 whatsapp numaram yardımcı olursanız sevinirim.

 4. aracımı cekya prag ta servıse gondermek ıstıyorum fıyat alabılırmıyım bırde yunanıstan atına ya fıyatı ne olur ??

  1. Merhaba Murat bey Çekya prag ve Yunanistan Atina araç taşıma ile ilgili fiyat teklifi mail adresinize iletilmiştir.

 5. Kanada’da yaşıyorum Türkiye’ye kesin dönüş yapıyoruz arabamı da getirmek istiyorum.

 6. Merhaba, 7,5 metre uzunluk, 3 metre yükseklik ve 3 metre genişliğe sahip olan karavanımızı Türkiye’den Fransa’ya taşıma imkânınız var mi?

 7. İyi çalışmalar,

  Türkiye’den Angola’nın başkenti Luanda’ya bir adet şahsi olarak kullanılmış SUV tipi araç için nakliye bedeli ne kadar olur acaba. Araç şu anda Gaziantep’te. Mersin Limanından mümkünse gemiye bindirilebilir.

  Teşekkürler

 8. Merhabalar
  Romanya’da kayıtlı motosikletimle Türkiye’ye turistik gezi amaçlı geldim. Şimdi Mersin limanından deniz yolu ile Köstence’ye göndermek istiyorum. Yurtdışı gümrük dahil navlun teklifiniz ne olur?
  Köstence’ye havayolu ile gidip oradan teslim alacağım.
  Şimdiden Teşekkürler.

 9. Merhaba ben Hollanda’dan Kayseri’ye arabamı misafir olarak götürmek istiyorum 2 sene sonra tekrar getireceğim, fiyat ne kadar olur ve bu konuda bana genel bilgi iletebilir misiniz? Teşekkür ederim. Numaram: 00*1*4*715*0*

  1. Merhabalar Adem Bey.
   Her türlü yasal işlemler tarafımızca sizin adınıza yapılmaktadır. Römorkla sizin istediğiniz tarihte Hollanda araç taşıma hizmeti sunabilir, fiyat teklifi mail adresinize iletilmiştir.

 10. Merhabalar, Hollanda’dan Ankara’ya ( İstanbul da olabilir) Motosikletimi Eylül 2022 de göndermek istiyorum. ( BMW R 1200 GS Advanture)
  Fiyat ve taşıma detayları ve iletişim bilgisi gönderirseniz sevinirim.

 11. Fiyatları inceledim makul oldugunu
  düşünüyorum önceden bir çok kez reklamını duyduğum bir taşımacılık şirketi.

  1. Ben Belçika’da Türkiye araba götürmek istiyorum.
   Götürebilir misiniz? Kaç para alıyorsunuz.

 12. Merhabalar
  1986 model clasic bir aracım var.
  çekme belgeli ve çalışmıyor.
  Bulagaristan da bir servise tamir için gönderip tamirden sonra geri getirmek istiyorum mümkün mü ?
  prosedür nasıl isteğim mümkünse Atina için.
  gidiş ve dönüş için fiyat rica ediyorum.

 13. NL Maastricht kazalı (Sol Teker Kirik) aracım (Mitsubishi L200 Model 2022) Ankara götürüp yaptırmak istiyorum.
  Nakliyesini yapar misiniz, fiyat ne olur?
  Kolay gelsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir