Yurtdışına Nasıl Taşınabilirim?

Günümüzün dünyasında başka bir ülkeye taşınmak ve o ülkede yaşamak artık çok olağan ve basit bir durum haline geldi. Farklı bir ülkede yaşamaya ilgi duyan bir bireyin kafasında geçen en büyük soru; yurt dışına nasıl taşına bilirim? Bir kaç yıl önce göre kolay olmasa da bir takım şartlara sahipseniz eğer, başka bir ülkeye taşınmak düşünülenin aksine maliyetli ve zorlu yasal prosedürler gerektiren bir durum değilidir. Sadece barındırmanız gerek bazı şartlara sahip olmanız gerekiyor ve her ülkede oturma izni almanın şartları birbirinden farklılık göstermektedir.

 • Ev alana oturma izni veren ülkeler (Yunanistan, Malta, Portekiz, İspanya, Kanada, Macaristan, Letonya, Makedonya ve İrlanda)
 • Yeni bir yöntem olan ABD green kart benzeri olan Mavi kart sahibi olmak.
 • Gitmek istediğiniz ülkeden iş davetiyesi almak.
 • Taşınacağınız ülkede iş yeri açmak, mülk sahibi olmak veya yatırım yapmak, yatırım bedelli her ülkede farklıdır.
 • Geçerli sebeplerden doğrultusunda evlilik yoluyla oturma izni almak.
 • Eğitim veya sağlık hizmeti almak için belli bir süreliğine oturma izni alabilirsiniz.
 • İltica yoluyla oturma izni alınabilir ama günümüzde özellikle Avrupa ülkelerine iltica etmek bir takım siyası ve ekonomik nedenlerden dolayı imkansız hale gelmiştir.

Her ülkede ikamet etme hakkı bulunma şartına göre süreli veriliyor ama yine aynı şekilde her ülkede bu süre değişim göstermekle beraber kaldığınız yıl sayısına, yaptığınız iş ve kaldığınız süre boyunca kazandığınız dil öğrenme seviyesine göre süresiz oturma izni alma hakkını kazanabilirsiniz. Kazandığınız oturma iznine birinci derecede aile üyeleri ve eşiniz yararlanabilmektedir. Sosyal, sağlık, siyasi olarak kazanmış olduğunuz tüm statülerden aynı şekilde birinci derecede aile üyelerini kapsamaktadır.

Yurt dışına evden eve nakliyat.

Yurtdışına Evden eve NAKLİYAT

Yurt dışında özellikle Avrupa ülkelerinde ev eşyaları örnek olarak Almanya’da ki mobilya fiyatlarıyla kıyasladığımızda Türkiye’den 10 kat daha pahalıdır. Türkiye’deki mevcut veya yeni satın olmuş olduğunuz eşyaları uluslararası zati eşya taşıma kapsamında taşıyarak gümrük vergisi ödemeden uygun fiyat aralıklarında taşıma imkanınız var. Ayrıca sonraki süreç doğrultusunda eşyalarınızı dilerseniz elden çıkarıp gerek eşyanın maliyeti gerek eşyanın taşınması için harcamış olduğunuz paranın bedelini fazlasıyla çıkarabilirsiniz.

Yurt dışına Taşınma Aşamaları

 1. Oturma izni aldığınızda sürecin zor kısmını tamamladığınızı emin olabilirsiniz sonraki aşama eğer eşinizi yanınızda gelebilmesini istiyorsanız bunun için aile birleşim vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir.
 2. Alman göç idaresi veya konsolosluk üzerinden eşyanızı getireceğinize dair bir belge almanız gerekmektedir ama bu her ülkenin mevzuatlarında olan bir durum değildir örneğin Belçika zati ev taşıma işlemleri için herhangi bir evrak talep etmemektedir.
 3. Tüm taşınma sürecinde sizin yanınızda olacak, yasal işlemleri sizin adınıza yürütecek ve güzel bir taşınma deneyimi yaşatacak sektör içerisinde kurumsal bir uluslararası evden eve nakliyat firması tercih etmelisiniz. Firma tercihi yaparken sektör içerisinde size en ucuz fiyat teklifini veren şirketi seçerseniz şüphesiz problem yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.
 4. Yurt dışına eşya taşınırken uluslararası nakliye firması eşyanın hacmine göre fiyatlandırma yoluna giderler bu yüzden  taşınacağınız yerde çok ihtiyaç duyacağınız ve hacimsel olarak daha az kaplayan eşyaları seçmelisiniz ama şunu da belirtmek isterim taşıyacağınız eşyanın hacmi artıkça nakliye şirketleri fiyatlarda indirim yapmaktadır.

Almanya Bremen merkezli Marsel İnternational Movers başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın her yerine otomotiv, ticari ürün ve zati eşya taşımacılığını sigortalı bir şekilde sunmaktadır. Bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özelliğimiz kurumsal kimliğimizdir; Almanya, Karadağ, İstanbul Tuzla, Kocaeli Gebze, Bursa ve Ankara’da ofislerimiz ve depolarımız mevcut ayrıca dünyanın bir çok yerinde dev şirketlerle partnerliğimiz bulunmaktadır. İnternet üzerinde onlarca korsan şirket bulunmaktadır, sırf diğer tüm firmalardan daha ucuz fiyat teklifleri verdikleri için bu şirketleri tercih etmeyin çünkü sonraki süreçte size bir çok sorun yaratarak bu açığı kapatmaya çalışmaktalar. Eğer yurt dışına taşınmayı düşünüyorsanız ve fiyat konusunda ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız Yurtdışı Eşya Taşıma Fiyatları sayfamızı ziyaret ederek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Yurt dışına eşya taşıma.

Yurtdışına Ev Eşyası Nasıl Taşınır?

Uluslararası evden eve nakliyat şirketleri genellikle Avrupa ülkelerine ev eşyası taşırken maliyet nedeniyle 5 m3 altında eşyaların taşımasını yapmamaktalar ama firmamızın genel dağıtım zinciri Belçika ve Almanya’da daha gelişmiş olduğu için parça eşyanız veya bir kaç kolinizi taşımasını uygun fiyatlarda ve hiç bir resmi evrak istemeden yapmaktayız. Deniz aşırı ülkelere ise konteyner tipine göre fiyatlandırma yoluna gidiyoruz ve müşteriye sunulan konteyneri sığdırabileceği kadar  eşyayı götürme hakkı vardır çünkü uluslararası nakliye yasalarına göre her bir konteyner sadece bir tüzel kişiliğe sahip kurum veya bireylere kiralanabiliyor, bir konteynere bir kaç kişi adına ürün veya eşya koymak uluslararası nakliye kanunlarınca yasaklanmıştır.

Marsel Uluslararası evden eve nakliyat olarak Avrupa standartlarına uygun sigortalı bir taşıma hizmeti sunmaktayız. Taşınmanız için tüm yasal prosedürleri ve gümrük işlemlerini sizin adınıza biz yürütmekteyiz. Eşyanın paketlenmesi mobilya için gerek montaj ve sökülme işini profesyonel ekibiz tarafında en titiz şekilde yürütülmektedir.Yeni evinizde eski düzen nasılsa aynı şekilde ekibimiz tarafında hiç bir ek ücret istenmeden uygulanmaktadır. Sizde birinci sınıf güzel bir taşınma deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir