İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları

İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları ortalama 150 EURO ile 180 EURO  arasında değişkenlik göstermektedir. Ortalama 2+1 ev eşyasının İngiltere nakliye fiyatları 2000 EURO dan başlamaktadır.

İngiltere’ye Nakliye Fiyatları Nasıl Hesaplanır? 

Fiyat teklifi aldığınız zaman firmalar size sunacağı fiyat teklifleri sizin taşınmanız ve eşya miktarınız hakkında vereceğiniz bilgiye göre farklılık göstermektedir. Genel olarak tüm uluslararası evden eve nakliyat firmaları size beli başlı sorduğu soruların cevaplarına göre fiyat teklifi vermektedir, bu sorular şunlardır:

 • Ne zaman için taşınmayı düşünüyorsunuz?
 • İngiltere’nin hangi şehrine taşınmak istiyorsunuz?
 • Kaç m3 eşya İngiltere göndermek istiyorsunuz?
 • İngiltere’de ev taşıma ve mobilyaların kurulmasını istiyor musunuz?
 • İstediğiniz ek hizmetler nelerdir?

Yurtdışına ev eşyalarınızı taşırken nakliye şirketleri sorduğu bu sorulara verdiğiniz cevaplara göre fiyat hesaplaması yaparlar. Örneğin; taşınacağınız tarihe göre o tarihteki taşıma yoğunluğuna göre fiyat teklifiler farklılık gösterebilir. İngiltere’nin hangi şehrine taşacağınız gibi çünkü İngiltere’nin kuzeyinden güneyine kadar mesafe fazla olduğuna ötürü fiyatlar farklılık göstermektedir.

Temelde İngiltere’ye nakliye fiyatları hesaplanırken eşyaların m3 miktarı birim başı fiyat teklifi verilir ayrıca göndermek istediğiniz eşyalarınızın tahmini metreküp miktarına göre fiyatlar aynı şekilde farklılık gösterebilir. Mesela göndermek istediğiniz eşyalarınızın metreküp artıkça birim başı fiyatta indirim sağlanabilir ve bunun tam tersi olarak 10 m3 altı veya 5 m3 miktarda eşyanız varsa stabil fiyattan teklif alabilirsiniz.

Web sayfamızın Eşya Hacim Hesaplama uygulamasından sizde kendi eşyalarınızın hacmini kolayca hesaplayabilirsiniz.

İngiltere’ye Ev Taşıma

Günümüzde artık dünya daha küçülmüş olarak kabul ediyoruz çünkü ülkeler arası seyahat etmek hatta bir ülkeye mevcut ev eşyalarınızla temeli taşınmak düşünülenin aksine basit ve ucuz hale geldi. Türkiye’den İngiltere’ye ev eşyası taşımak için sadece oturum izniniz olması yetiyor. Hiç bir gümrük vergisi ödemeden Türkiye’den yeni almış olduğunuz yahut mevcut ev eşyalarınızı çok uygun fiyat aralıklarında İngiltere’ye gönderebilirsiniz.

Marsel Nakliyat olarak tüm gümrük ve yasal mevzuatları sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. Eşyalarınızın paketlenmesi, de monte işleri ve depolama ve İngiltere’deki yeni adresinize kadar tüm süreci sigorta güvencesiyle sunmaktayız. İhtiyaç duymanız halinde ev eşyalarınızı Türkiye’deki depolarımızda 3 ay boyunca sizden hiç bir ücret talep etmeden depoluyoruz.

Yurtdışına taşınan bir çok birey yeni taşınmış olduğu ülkede başta İngiltere olmak üzere hemen kiralık bir ev bulamayabilir bazen bu süreç ayları bulabilir ayrıca Türkiye’den eşyaların paketlenmiş bir şekilde yola çıkması için hazır beklemesine ihtiyaç duyar. Marsel nakliyat olarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını bildiğimizden ötürü 3 ay boyunca hiç bir depo ücreti talep etmeden ev eşyalarınızı paketli bir şekilde bekletiyoruz ve onay verdiğiniz anda ortalama 15 gün içerinde İngiltere’deki yeni evinizin adresine kadar ulaştırıyoruz.

Türkiye'den İngiltere'ye nakliye.

İngiltere’ye Ev Taşıma Firmaları

İnternet üzerinden bir araştırma yaptığınız zaman konuda karşınıza bununla ilgili omlarca web sayfası görebilirsiniz fakat bu hizmeti kaliteli bir şekilde sunan firma sayısı bir elin parmağını geçmez bu nedenle İngiltere Ev Taşıma firma tercihlerinizi çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekiyor aksi halde süreç boyunca çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

İngiltere’ye Ev Taşıma Firması Nasıl Seçilir?

 1. Firma tercihinizi sadece size sunulan fiyat tekliflerine göre değil ayrıca firmanın güvenirliğine göre tercihiniz yapmanızı tavsiye ederiz.
 2. Tabi ki en uygun fiyatta hizmet almak her müşterinin en doğal hakkıdır ancak sektör içerisinde diğer tüm rakip firmalardan çok daha ucuz fiyat teklifi veren firmayı seçmeyin çünkü böyle hassas bir süreçte güvenilir bir firmayla çalışmak oldukça önemledir.
 3. Tercih edeceğiniz firma hakkında mutlaka kısa bir araştırma yapıp şikayet ve forum sayfalarında firma hakkında varsa yorumları incelemeniz faydalı olacaktır.
 4. Mümkünse firmanın depo ve ofisini ziyaret edip firmanın uluslararası zati eşya taşıma için gerekli olana CMR Belgesi olup olmadığını sorgulayınız.
 5. Son olarak tercih edeceğiniz firmalardan daha önce yapmış oldukları taşımalar hakkında reverans numarası taleplerinde bulunun.

İngiltere'ye ev taşıma.

Türkiye’den İngiltere’ye Evden Eve Nakliyat

Özellikle rota yurt dışı olduğunda seyahat süreci oldukça sıkıcı olabiliyor. Ancak taşıma işlemini profesyonel bir ekip ile yaparsanız mümkün olan en sorunsuz ve hızlı bir şekilde taşınma sürecini tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada firmamız Marsel uzman ekibi ile hizmet vermektedir. Türkiye’den İngiltere’ye evden eve nakliyat teslimat hizmeti ile sektördeki rakiplerinin her zaman bir adım önündedir.

Kişisel eşyalarınızın İngiltere’ye nakliyesi veya komple bir ev eşyanızın nakliyesi ile ilgili işlemleriniz sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecektir. Çalışmayı değerlendirdikten sonra fiyat ve diğer faktörlerin ön değerlendirmesini talep edebilirsiniz. Firmamızın bu hizmeti sizlere ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Eşyalarınızın nasıl paketleneceği, nasıl listeleneceği ve miktar konuları ekspertiz sürecinde ortaya çıkar.

İngiltere'ye nakliye şirketi.

İngiltere’ye Eşya Göndermek

Türkiye’den İngiltere’ye eşya göndermek istiyorsanız önce gerekli tüm yasal prosedürleri taşımanız gerekiyor. Bunun en başında İngiltere’de oturma izninizin olmasıdır, bir sonraki en önemli ikinci şartsa ev eşyalarınızı gümrük vergisinden muaf götürebilmek için almış olduğunuz oturum izniniz 1 yıldan eski olmaması gerekiyor.

Gerekli şartları sağlıyorsanız artık sürecin geri kalan aşamasında uluslararası nakliye firmasının sizin adınıza gerekli gümrük işlemeleri yürütmesi kalır. Bunun için taşıma firması sizin adınıza gümrük işlemleri yapabilmesi için bir takım evraklar talep eder, bu prosedür hakkında daha fazla bilgi almak için Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere’ye Mobilya Gönderme

İngiltere mobilya gönderme ürünün hacmine ve ürünün fatura bedeli eklenerek fiyat hesaplanır. Çünkü sıfır ürünler gümrük vergisine tabidir ve bu nakliye işlemi ihracat olarak yapılır. Gönderim yapılacak nakliye şirketine mobilya satan şirket tarafından fatura kesilir ve kesilen fatura bedelinin %18 oranında İngiltere gümrüğü vergi ödenir.  Türkiye’den İngiltere’ye mobilya nakliye ücretleri listemizde metreküp birim başı başı fiyatları bazı şöyledir:

 • İstanbul Londra 160 Euro
 • Eskişehir Londra 170 Euro
 • İzmir Liverpool 200 Euro

Yukarıdaki fiyatlara ayrıca gümrük vergisi eklenir ve 5 m3 geçmeyen eşyaların alınacağı şehirden teslim edileceği şehre göre sabit fiyat verilir. Metreküp miktarı artıkça birim başı metreküp fiyatında indirim sağlanır.

Birleşik Krallık yani İngiltere Türkiye arasındaki ticari ilişkiler ve vergi oranları hakkında bilgi edinmek için Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı https://ticaret.gov.tr/dis-iliskiler/brexit-ve-birlesik-krallik-sta sayfasından ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

3 hakkında “İngiltere’ye Eşya Taşıma Fiyatları” görüş

 1. İngiltere parça eşya taşıma fiyatları; Orta boy ebatlarda koli tanesi 65 ile 70 Euro ücretlendirilir.
  5 m3 hacmi ve altında olan ev eşyalarına minimum 500 Euro olarak ücretlendirilir. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, İzmir ve yakın şehirlerde 10 m3 ve üstü eşyalarda m3 birim başı 160 ile 200 Euro kadar ücret talep edilir. Size sunulan fiyat tekliflerimizin içerisinde ihracat yapılan eşyalarda vergi dahil olmamak şartıyla gümrük işlem masrafları dahil, 30.000 Euro kadar genel nakliye sigortası, ambalajlama ve adrese kadar ulaştırma dahildir.
  İngiltere’ye ev eşyası taşıma fiyatları ve nakliye hakkında ayrıntılı bilgisi almak isterseniz sorularınızı yorum kısmına iletebilirsiniz, mail yada telefon numaranıza çok kısa bir sürede cevap iletisi gönderilmektedir.

 2. İstanbul’dan Londra’ya taşınıyorum. Kişisel eşya , mutfak eşyaları vb. eşyalarım için orta boy 8-9 koli eşyam mevcut. Koli ebatları, fiyatlandırma ve koli içerik (yiyecek içecek) sınırlaması ile ilgili bilgi almak istiyorum.

 3. Merhaba,
  Ankara’dan Londra’ya taşınıyoruz. İlk etapta eşyalı bir ev düşünüyoruz ama kişisel eşyalar, mutfak eşyaları gibi şeyleri sizinle gönderebiliriz. Koliye gıda koyabiliyor muyuz? Birde anladığım kadarıyla kullanılmış olan eşyalarda vergi ve gümrük yok değil mi? Ortalama gönderim süresi nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir