Yunanistan’a Eşya Taşıma

Yunanistan Türkiye komşu ve kıyıdaş ülkelerden birisidir, binlerce yıllık paylaştığımız ortak kültür değerlerimiz mevcuttur. Bu sebepten ötürü iki ülke toplumun düşünülenin aksine bir çok yönden birbirine benzerlik göstermektedir ayrıca Yunanistan tatil beldeleriyle ve diğer Avrupa ülkelerine kıyasla daha ekonomik olmasından ötürü Türkiye’de birçok insanın kısa veya uzun süreli olarak yaşamayı düşündüğü ülkeler listesinde yer almaktadır.

Gerekli süreçleri tamamlandıktan sonra her yıl bir çok aile Yunanistan’a taşınmaktadır lakin taşınma sürecinin ne kadar çok stresli bir süreç olduğunu taşınan birçok kişi bilir ek olarak ülkeler arası taşınıyorsanız bu süreç daha zor gelebilir ama Marsel nakliyat olarak bu süreci size en basite indirgiyoruz. Türkiye’den Yunanistan’a eşya taşıma hizmeti almak istiyorsanız kesinlikle doğru adrestesiniz, söz konusu yurt dışına ev eşyası taşıma olunca en çok tercih edilen firmayız.

Yunanistan nakliyat.

Yunanistan’a Ev Eşyası Taşıma

İstanbul’dan Yunanistan başkenti arasından kara yolu üzerinden ortalama 870 km’dir. Avrupa ülkeleri arasında en yakın ve komşu ülkemiz olan Yunanistan’a taşınmak, maliyet açısından daha uygundur ancak gümrük birliğinde Avrupa Birliğine dahil olduğu için ülkeler arası gümrük mevzuatı Almanya yada Fransa’daki gibi Avrupa Birliğinde bulunan ülkelerle aynı gümrük mevzuatı uygulanır. Yunanistan’a taşınmak için gerekli olan evraklara sahipseniz Marsel nakliyat olarak tüm yasal süreci sizin adınıza yürütmekteyiz.

Yurt dışına çok sayıda taşımacılık ve lojistik şirketi mevcuttur. Ayrıca içeceklerimizde bir çok kez bahsettiğimiz gibi bu süreç sırasında muhtemel ortaya çıkabilecek herhangi bir tecrübesiz, sorun, yasal yetersizlikler  yada farklı bir resmi sorunlarla karşılaşıldığı zaman tüm taşıma faaliyeti pasif hale gelebilir.  Akabinde bir sürü maddi – manevi zararlar yaşayabilirsiniz. Bu sorunlarla maruz kalmamak için Yunanistan’a taşımacılık faaliyetinde atılması gerek ve sağlıklı bir süreç yaşamak için doğru şirketi seçmekten geçer.

Yunanistan’a Eşya Taşıma Fiyatları

Türkiye’den Yunanistan’a nakliye fiyatları taşınacağınız sezona, istediğiniz hizmetinler veya eşyanızın miktarına göre farklılıklar gösterebilir. Uluslararası kara yolu taşımacılığında genel olarak fiyat teklifi sunulurken eşyanın m3 yani hacmi dikkate alınır. Ancak söz konusu Yunanistan olunca mesafe yakın olduğundan kişiye özel taşımacılık hizmeti sunulur. Şöyle açıklamak gerekirse eşyanızın miktarı göz önüne alınarak bir araç gönderilir ve aracın m3 kapasitesi dikkate alınarak fiyat teklifi sunulur. Türkiye’den Yunanistan’a nakliye fiyatlarını listemizden örnek verecek olursak:

  • İstanbul Atina  15 m3 2900 Euro
  • Ankara Selanik 20 m3 2800 Euro
  • İzmir Atina 25 m3 4100 Euro

Yunanistan’a Nasıl Taşına Bilirim?

  1.  İlk olarak yurt dışına ev eşyasını hiç bir gümrük vergisi ödememek için bazı evraklar ve şartlar gereklidir. Bu konuda eğer daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız: Yurt dışına taşınmak için gereken İçeriğimizi ziyaret ederek konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
  2. Sonraki adım maliyet analizidir. Kısacası şöyle açıklayalım; göndereceğiniz eşyaların değerini göz önüne alarak özellikle bir evde olmasa olmaz eşyaları taşınacağınız ülkedeki değeri, nakliye ücretini aşıp aşmadığını hesaplayız.
  3. Bir ev taşımasında özelikle yurtdışına taşımalarında önceden her türlü olasılığı planlamak sağlıklı bir taşınma süreci yaşamanın altın anahtarıdır.
  4. Tüm taşıma sürecini başta gümrük ve yasal mevzuatları sizin adınıza yerine getirecek bir uluslararası evden eve nakliyat firması bulup anlaşma yapmalısınız. Ancak taşıma için seçeceğiniz nakliye şirketi birinci sınıf kalitede olmasına özen göstermelisiniz çünkü yurtdışına gümrük vergisi ödemeden taşınmak ve olası her türlü sorunun üstesinde gelebilecek nitelikte bir şirket olması oldukça önemlidir.
  5. Eşyaların teslim edilecek adreste, bulunduğu bölgenin belediyesinden veya yetkili kurumdan gerekli durumda eşya sahibi tarafından nakliye aracın taşıma faaliyetini gerçekleştirileceğine dair önceden izin alınması gerekiyor.

Yunanistan’a Eşya Göndermek

Türkiye’nin hangi bölgesinde olursa olsun Marsel nakliyat  olarak Türkiye’nin 81 ilçesinden ev eşyalarınızı itinalı bir şekilde teslim alıp aynı tarihte gerekli gümrük işlemleri tamamlayıp Yunanistan’daki tüm şehirler olsun gerek adalar olsun en geç 3 iş günü içerisinde ulaştırma garantisi veriyoruz.

Genellikle zati eşya transport sürecinde TIR ile yapılır yani bir çok ev eşyası toplanıp belirli güzergâhlara göre planlanıp dağıtılmaktadır ancak söz konusu balkan ülkeleri ve başta Yunanistan konum olarak Türkiye yakın olduğundan dolayı özel orta ölçekli kamyonlar yada panelvan diye adlandırdığımız, sadece göndermek istediğiniz eşyaların kapasitesine göre araçlarla bu taşımacılık hizmeti verilmektedir.

Yunanistan’ Express Taşımacılığı yani kişiye özel araçlarla taşımacılığının avantajları şunlardır; Öncelikle eşyanızın başka eşya sahiplerinin eşyaları karşıma ihtimali yoktur çünkü bu süreçte kullanılan araç sadece size özeldir. Express taşımacılığın ikinci en büyük avantajı olarak da şunu dile getirebiliriz; eşyalarınız herhangi bir depoya yada aktarmaya gerek kalmadan kapınızdan teslim alınıp belirmiş olduğunuz yeni adrese direkt olarak ulaştırılmaktadır bu sayede en hızlı şekilde eşyanız size ulaşmakta ve herhangi bir aktarmaya tabi olmadığı için taşıma sırasında eşyaların zarar görme olasılığı düşmektedir.

Yunanistan'a nasıl taşınabilirim.

Türkiye’den Yunanistan Evden Eve Nakliyat

İşinin ehli personelimiz tarafından Yunanistan’a evden eve nakliyat mevcut yeni adresinize ekspres taşımacılıkla çok kısa bir zaman diliminde içerisinde ulaşarak evinize sevkiyatı gerçekleştirmekteyiz. Marsel hizmet yol haritasında gümrük ve gereli yasal mevzuatları şirketimizin gümrük personeli tarafından  bizzat yapılmaktadır ve olası bir sorun durumunda yılların bize vermiş olduğu bilgi birikimiyle gerekli  planlamalarımızı yapıyoruz.

Dünyanın bir çok ülkesinde hizmet verdiğimiz gibi başta Avrupa ve Yunanistan olmak üzere olarak Yunanistan’ın her şehrine zati eşya taşımacılık hizmetini vermekteyiz. Yunanistan özelikle bir çok adasında yerleşim bölgesi olduğundan dolayı Türkiye’den Yunan adalarına kadar ev eşyalarınızı çok kısa bir zaman diliminde ulaştırabiliyoruz. Profesyonel personelimiz itinalı bir şekilde aracı belirtmiş olduğunuz adrese kadar sigortalı ve güvenle ulaştırmanın garantisini veriyoruz.

Taşınma öncesi yada fiyat teklifi verilme aşamasında önce ücretsiz ekspertiz servisi ekibiz adresinize gelerek gönderim yapmak istediğiniz eşyaları inceler ve sağlıklı bir taşınma süreci yaşamanız için gerekli planlamaları yapmaktayız. Eşyalarınızı teslim alma gününde özen gösterilerek göndermek istediğiniz tüm eşyalarınız itinalı bir şekilde aracımıza yerleştirme yapılarak hasar görme kırılma gibi risklere karşı üst seviyelerde önlemler alınır.

Yunanistan Nakliye Şirketleri

Personelimiz ve firma misyonumuzdan yola çıkarak taşımacılık sektöründe hizmetlerimizi mevzuatlara uygun şekilde ve birinci sınıf  çerçevesinde yerine getirmekteyiz. Lojistik sektöründe başta Yunanistan’a Zati Ev Eşyası Taşımacılığı alanında  hem en uygun fiyat teklifleriyle hem de vermiş olduğumuz kaliteli hizmetlerle çok kısa bir süre içerisinde Marsel nakliyat olarak en çok tercih edilen firma olmayı başardık.

Günümüzde çoğu mal yada hizmet satın alan bireyler çoğunlukla bunun İnternet üzerinde yapmaktadır ve çoğunlukla çoğu ticari kuruluşlar artık mal ve hizmetlerini İnternet üzerinde müşterilerine ulaştırmaktadır. Ancak özelikle Uluslararası nakliyat piyasasında firma araştırması ve fiyat teklifi araştırması yaptığınızda görecekseniz bir çok firma birbirinden çok uçurum fiyat farkları sunmaktadır. Örneğin A firmasından alacağınız fiyat teklifi bir başka B firmasından alacağınız fiyat teklifi arasında %50 belki daha fazla uçurum fiyat farkları var bunun temel sebebi sektördeki bazı yapıların kurumsallıktan uzak olmasının yanında taşma sürecinin sonrasında müşterilerine vermiş oldukları rakamların dışında yeni sürpriz maliyetler gösterdikleri gözlemlenmiştir.

Yunanistan'a ev taşıma.

Yunanistan Ev Taşıma Şirketleri

Müşterilerimizin taşıma sürecinin sonuna kadar rahat ve hiç bir sorun yaşamaması firma misyonumuzun birinci gayesidir. Yunanistan’a ev taşıma yurt dışına zati eşya nakliyesi konusunda anahtar teslimatına en kapsamlı hizmetlerimiz mevcuttur. Yunanistan’a taşımacılık sürecinde 90  güne kadar varan ücretsiz akılı depolama alanlarımız mevcuttur  ve 90 gün boyunca hiç bir ücret talep etmiyoruz. Depolarımızda muhafaza ettiğimiz eşyalar ne kadar kalıyorsa kalsın tümü 7/24 kamera sistemiyle izlemekteyiz ve gerekli hijyenik nemsiz ortamda muhafaza etmekteyiz. uluslararası eşya depolama içeriğimizi ziyaret ederek konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yunanistan eşya taşıma şirketleri arasında müşteri memnuniyetine en çok önem veren ve sektör içerisinde en  çok tercih edilen firmasıyız. Şüphesiz siz değerli müşterilerimiz internet ve sosyal medya üzerinde aldığımız bir sürü övgü dolu yorumlarla bu kanıtlanmaktadır, sizde böyle bir hizmete ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz hemen bizi arayıp fiyat teklifi alabilirsiniz ve birinci sınıf taşıma hizmet deneyiminde faydalanın.

Yunanistan Vize hakkında yasal süreç ve ayrıntılı bilgi edinmek için Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı https://www.mfa.gov.tr/yunanistan.tr.mfa sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir